Przeprowadzka do Niemiec. Jak ją zorganizować i przewieźć swoje rzeczy?

Niemcy to wyjątkowy kraj, nie tylko pod względem krajobrazów, ale też stylu życia. Nic więc dziwnego, że to właśnie tam decyduje się wyemigrować wiele Polaków. Przeprowadzka do Niemiec na dłuższy czas lub na stałe jest jednak trudna: to w końcu spora trasa do przebycia. Aby wszystko poszło sprawnie, potrzebny Ci będzie dobry plan przeprowadzki. Jak zaplanować przeprowadzkę do Niemiec? Co warto wiedzieć przed przeprowadzką? Odpowiadamy!

Niemiecka flaga na tle budynku
Materiał partnera

Organizacja przeprowadzki do Niemiec: transport przeprowadzki

Przygotowanie do przeprowadzki do Niemiec warto zacząć od dokładnego zaplanowania całego procesu. Dobrze przemyślany, szczegółowy plan przeprowadzki to podstawa, by wszystko przebiegło sprawnie i bez większych przykrych niespodzianek.

Zapisz więc krok po kroku, co koniecznie musisz zrobić, co chcesz spakować, a co (jeśli pozostawiasz poprzednie mieszkanie puste) wymaga utylizacji i jakie formalności są niezbędne, by zacząć życie w Niemczech.

Emigracja do Niemiec wiąże się między innymi z szukaniem tam mieszkania, pracy lub szkoły oraz ze zorganizowaniem transportu. Oczywiście nie tylko dla siebie czy swojej rodziny/zwierzaków, ale również: rzeczy osobistych. Przeprowadzka do Niemiec samemu jest możliwa, jednak można to zrobić szybciej, korzystając z pomocy solidnej firmy transportowej. Najlepszy usługodawca pomoże Ci nie tylko z transportem, ale też z pakowaniem i zabezpieczaniem rzeczy do przeprowadzki, a nawet: zaplanowaniem całego procesu. Do kogo warto się zwrócić?

Kompleksowe przeprowadzki do Niemiec z profesjonalistą

Przeprowadzka międzynarodowa to tym większe wyzwanie, im więcej rzeczy czeka na transport. Jednak z pomocą profesjonalnej firmy transportowej nie musisz martwić się o to, czy Twoje mienie bezpiecznie trafi do nowego miejsca zamieszkania. Przyjazd do Niemiec będzie wtedy mniej stresujący!

Kompleksowe przeprowadzki do Niemiec z Fortis Przeprowadzki to najłatwiejszy sposób na to, by ułatwić sobie ten proces. Dzięki pomocy wykwalifikowanego zespołu, który ma za sobą tysiące zorganizowanych i zrealizowanych przeprowadzek międzynarodowych, Tobie zostaną już tylko formalności. Te do załatwienia po przeprowadzce do Niemiec oraz te, których warto dopełnić jeszcze przed przeprowadzką.

Przeprowadzka z Polski do Niemiec: formalności

Poszukiwanie odpowiedzi na pytanie, jak zorganizować przeprowadzkę do Niemiec, by bez przeszkód rozpocząć na miejscu nowe życie albo móc podjąć pracę, zacznij od kwestii formalnych.

Koniecznie sprawdź, czy Twoje dokumenty są ważne, szczególnie dowód osobisty. Warto także przetłumaczyć (przez tłumacza przysięgłego) niektóre „papiery” na język niemiecki – takie jak np. certyfikaty zawodowe, akt urodzenia czy dyplomy. Nie zapomnij także o wypowiedzeniu umów z najemcami, dostawcami internetu oraz prądu i usług telefonicznych.

Planowanie przeprowadzki do Niemiec wiąże się także z formalnościami, które musisz dopełnić po przeprowadzce lub w jej trakcie. Np. podczas szukania mieszkania w Niemczech (oraz pracy) istotne może być posiadanie już niemieckiego konta bankowego. Pamiętaj też o znalezieniu odpowiedniego ubezpieczenia w Niemczech, zarejestrowaniu się w urzędzie podatkowym oraz oczywiście — o znalezieniu pracy.

O czym jeszcze pamiętać przed przeprowadzką do Niemiec?

Znajomość języka niemieckiego z pewnością pomoże Ci w zaadoptowaniu się w nowym kraju. Jeśli boisz się o to, że komunikacja będzie trudna, rozważ kurs języka niemieckiego. Rozpoczęcie życia w Niemczech nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Jeżeli znajdziesz zatrudnienie w Niemczech oraz mieszkanie i dopełnisz formalności, to masz już za sobą połowę sukcesu!

Przeprowadzka z Polski do Niemiec nie musi być stresująca. Wystarczy, że oddelegujesz część obowiązków profesjonalnej firmie przeprowadzkowej. Specjalista może zająć się za Ciebie zabezpieczaniem rzeczy do przeprowadzki, pakowaniem ich, wnoszeniem i transportem. A Ty w tym czasie skupisz się na reszcie obowiązków związanych z przeprowadzką do Niemiec z Polski.

Artykuł sponsorowany

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!

Zaloguj się