Bezpieczne wysyłanie sprzętu fotograficznego - przewodnik

Wysyłanie przedmiotów podatnych na uszkodzenie zawsze było wyzwanie zarówno dla producentów opakowań jaki samych wysyłających, i niestety nie zawsze dla firm kurierskich. Sprzęt fotograficzny nie dość, że jest podatny na uszkodzenie bardziej niż inne kategorie przedmiotów, to jeszcze sporo kosztuje. Dowiedz się, jak uchronić się przed kosztami związanymi z jego uszkodzeniem podczas transportu.

Czarny aparat fotograficzny profesjonalny na żółtym tle
Materiał partnera

Jak bezpiecznie przesłać sprzęt fotograficzny?

Zapewnienie odpowiednich materiałów opakowaniowych do wysyłki delikatnych przedmiotów może zadecydować o tym, czy Twój przedmiot dotrze do miejsca przeznaczenia w jednym kawałku, czy zostanie odesłany w celu wymiany.

Chociaż o rodzaju materiałów ochronnych, których będziesz potrzebować, zadecyduje rodzaj przesyłanego przedmiotu, to warto zapoznać się ze wszystkimi najpopularniejszymi na rynku.

Firma pakujto.pl zajmująca się produkcja pianki PE, folii bąbelkowej oraz sprzedażą szeregu innych rodzajó opakowań i wypełniaczy do obsługi wysyłek e-commerce przygotowała ten mini poradnik, aby pomóc w bardziej świadomym zabezpieczaniu tak delikatnych i kosztownych przedmiotów, jakim jest sprzęt fotograficzny.

Generalnie, producenci z branży foto są tego świadomi i dostarczają szereg swoich rozwiązań, głównie metalowych skrzynek wyłożonych pianką lub innym absorberem, jednak niezależnie od ich starań warto dodatkowo zabezpieczyć taką przesyłke we własnym zakresie.

Jakie przedmioty są uważane za delikatne?

Zazwyczaj delikatne przedmioty odnoszą się do wszystkiego, co można łatwo rozbić lub łatwo rozbić na duże kawałki.
Może to obejmować dekoracje domowe, naczynia, szkło, ramki do zdjęć, instrumenty muzyczne i zdecydowanie akcesoria fotograficzne.

Te ostatnio są ponadto podatne nie tylko na stłuczenie czy wstrząsy, lecz także na wilgoć i czasami ładunki elektryczne.

Generalny przewodnik po pakowaniu delikatnych przedmiotów

Owiń przedmiot pierwszą warstwą ochronną

Prawdopodobnie będzie to folia bąbelkowa lub pianka polietylenowa owinięta kilka razy wokół przedmiotu oraz zabezpieczona taśmą klejącą. Ochroni to produkt przed kurzem, pyłem, wilgocią i zabezpieczy przed zarysowaniem i rozbiciem w przypadku uszkodzenia opakowania zewnętrznego, np. kartonu z tektury falistej.

Znajdź większe pudełko niż potrzebne aby pomieścić gabaryty przedmiotu

Dzięki temu będziesz mógł owinąć go dodatkową warstwą folii bąbelkowej lub pianki polietylenowej, a także zasypać tak opakowany przedmiot wypełniaczem.

Wybierz odpowiedni rodzaj wypełniacza

Świetnie do tego nadaje się skropak, gdyż jest bardzo lekki, odporny na zgniatanie i niezwykle dobrze pochłania wszelkie wstrząsy - nawet te gwałtowne.

Oznacz przesyłkę jako wrażliwą

Ostatnim krokiem w pakowaniu delikatnych materiałów jest upewnienie się, że opakowanie zawiera wyraźne oznakowanie, że zawiera delikatne przedmioty.

Symbol delikatnej przesyłki Materiał partnera

Chociaż samo w sobie nie chroni to zawartości paczki, sygnalizuje kurierom czy pracownikom magazynów, że powinni ostrożnie obchodzić się z paczką podczas transportu. Dzięki temu wiedzą, że nie należy nią rzucać ani układać ich w stosy w sposób, który mógłby zaszkodzić zawartości.

Szerszy przekrój przez międzynarodowe symbole stosowane na paczkach znajdziesz w naszym wpisie na blogu:

https://pakujto.pl/miedzynarodowe-symbole-na-paczkach-przewodnik/

Podsumowanie

W przypadku wątpliwości co do metody pakowania tego typu produktów, np. jeśli prowadzisz e-sklep z e sprzętem fotograficznym i chcesz wypracować efektywny system wysyłek, skontaktuj się z pakujto.pl - nasi doradcy pomogą dobrać odpowiednie materiały do całego procesu.

Artykuł sponsorowany

Komentarze

  • kkrzysztof79

    13.06.2023 17:49

    jak można się skontaktować z fotosik nikt mi nie odpisuje na maile

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!

Zaloguj się